Nie przerywaj łańcucha, sierpień 2017

Dobrze, że jesteś! Kawa zaraz będzie gotowa:)

Dzisiaj nie pytamy o to, jak idzie Ci nauka włoskiego.
Lato rządzi się swoimi prawami. Jeśli włoskość ogranicza się w tym czasie tylko do lodów i kawy to też dobrze.

Mamy za to dla Ciebie link do audycji RMF Classic, w których Julia Wollner (Lente) opowiada o włoskich regionach. Warto posłuchać, nawet jeśli do Italii  nie po drodze Ci w te wakacje:

Planer do nauki na sierpień pobierzesz TUTAJ

Ci z Was, którzy korzystają z niego regularnie, zauważą, że zmienił się jego wygląd, a w prawnym górnym rogu pojawiło się logo.
Tak! Mamy już nasze logo:) To mała zapowiedź zmian, jakie na stronie pojawią się już niedługo.

—PAUSA CAFFÈ CZYLI O NAS PRYWATNIE—

-PODRÓŻUJEMY-

…po Polsce i ciągle po Krakowie. Krok po kroku poznajemy to najbardziej włoskie z polskich miast. Naszymi odkryciami, miejscami i smakami dzielimy się na bieżąco na naszym Instagramie pod hasztagiem #italiawkrakowie

Sierpień będzie miesiącem kobiet. Przejdę miasto szlakiem królowych, świętych, emancypantek, artystek i Żydówek. Sama jestem ciekawa, co odkryję.
Umieć zorganizować swój czas wolny tak, by nie móc doczekać się realizacji własnych pomysłów to umiejętność, którą zdecydowanie mogę wpisać sobie do CV:)

-GOTUJEMY-

W lipcu na blogu ruszyła nasza wirtualna #pasticceriakawacaffe
Uwielbiam pieczenie i postanowiłam tę pasję połączyć z blogowaniem. To jeszcze jeden przykład na realizację tego, o czym piszemy- tworzenia swojej „piccola Italia” pod polskim niebem.
Co miesiąc przybliżymy Wam włoskie desery regionalne, opowiemy o osobach, które za nimi stoją lub o ich historii. W lipcu sięgnęliśmy do książki Pellegrino Artusi z XIX wieku i przygotowaliśmy sezonowy deser z brzoskwiniami.
W sierpniu spodziewajcie się wpisu o słodkościach, jakie Włosi przygotowują z okazji Ferragosto.

-CZYTAM-

„Możesz odejść, bo Cię kocham.” Lektura nie włoska, ale- wbrew pozorom- wiele mówi o radości życia, która kojarzy się nam z włoskim latem.
Od czterech lat lipiec to dla mnie miesiąc szczególny. Gdy wszyscy cieszą się chwilą, ja na moment zwalniam tempo i wracam myślami do najtrudniejszych momentów w moim życiu i do najbliższej mi osoby, której już nie ma. Taka pausa w środku lata to podwójna mobilizacja do tego, by cieszyć się każdą jego minutą i nie marnować czasu na bzdury.

„Kolejnym darem śmierci było odkrycie, że miłość trwa dłużej niż życie tego, kogo kochamy.”

-JESTEM WDZIĘCZNA ZA-

…to, że coraz częściej blogowanie jest okazją do osobistych spotkań z osobami, które dzięki niemu poznajemy.  Za lipcowe spotkanie z Agnieszką z bloga Przypadki neapolitańskie i jej mężem. Z Agą połączyłyśmy też siły tworząc wpis o tym, czy Neapol to miasto bezpieczne dla kobiety podróżującej solo. Mam nadzieję, że będziemy mieć jeszcze niejedną okazję do współpracy przy tematach nie zawsze łatwych, ale  potrzebnych;

…lato, które cieszy mnie po raz pierwszy od czterech lat;
świeże owoce, sezonowe desery i obłędne sorbety;
odkrywanie włoskiego Krakowa;
listę „62 rzeczy do zrobienia latem”, którą przygotowałam w lipcu i która inspiruje mnie do tego, by codziennie zrobić coś nowego;
sesję zdjęciową z Alfonso, którą udało nam się zrobić w jeden z sobotnich, lipcowych poranków.

#kawacaffe #duet #onaion #amore #coppia #insieme #para #razem #my #milosc #krakow #cracovia

A post shared by Kasia i Alfonso (@kawacaffe) on

-CZEKAM NA-

…w sumie na nic. Powinnam powiedzieć, że na wrześniowy urlop, ale odkrywanie Krakowa cieszy mnie do tego stopnia, że i tak czuję się jak turystka na wakacjach.

-BLOGOWE ZAPOWIEDZI-

Miesiąc temu wspomniałam o tym, że zaczynamy publikować osobne teksty tylko w języku włoskim i że może pójdzie za tym osobna wersja językowa bloga, jednak jeszcze nie w tym roku.
Poprawka- wersja językowa ruszy w sierpniu:) Publikowanie dwóch takich samych wpisów, jeden pod drugim, wprowadza bałagan na stronie. Chcemy mu zapobiec, póki treści włoskich nie jest dużo.
Jak zmieniać to konkretnie. W sierpniu zmienimy więc jednocześnie wygląd strony, nasze zdjęcie, wstawimy logo i uruchomimy włoską wersję. Cieszy nas to, ale też stresuje, bo wszystko robimy sami i uczymy się na bieżąco. Także trzymajcie kciuki żebyśmy przez przypadek nie wcisnęli jakiegoś przycisku w stylu „usuń stronę” ;)

Ze zmianami na blogu i z publikacją zaplanowanych tekstów chcemy zdążyć przed 20 września. Potem znikniemy na trzy tygodnie urlopu.

-SŁUCHAMY-

Dziękujemy, że z nami jesteś, a presto!

 

 

Jeśli nasze wpisy łańcuchowe są dla Ciebie motywacją, odezwij się do nas. To dla nas ważna wskazówka, że idziemy w dobrym kierunku. Jeśli chcesz zmobilizować znajomych do nauki włoskiego, podziel się z nimi planerem.
Jeśli chcesz pozostać na bieżąco, zerknij na nasz profil:
* na Facebooku lub
* na Instagramie.

***

Caro lettore italiano,

Benvenuto nel nostro post della categoria “Non rompere la catena”.
Grazie alla mia presenza nel gruppo „Progetto blog” ho incontrato alcune blogger italiane che dopo aver visitato la Polonia, hanno pubblicato i post sulle citta’ polacche, li trovi qui:

Sopra trovi anche la catena per il mese di agosto. Se vuoi creare un’abitudine puoi scaricare il pdf, scegliere il tuo obiettivo del mese e poi provare a realizzarlo ogni giorno.

Ti auguriamo un buon mese.
A presto!