O nas - Blog o Neapolu, Italii i włoskim życiu w Polsce - kawacaffe.pl

O nas

Witaj,

cieszymy się, że tu zaglądasz:)

Mam na imię Kasia.
Uwielbiam Włochy, kawę, podróże, kocham góry.
Pewnego dnia postanowiłam, że kiedyś będę mówić po włosku. Nie spodziewałam się, że spontaniczny pomysł otworzy mi drzwi do tylu nowych doświadczeń. O dwujęzycznym blogu i wspierającym włoskim partnerze nie marzyłam wtedy w ogóle. To tylko potwierdza regułę, że najlepsze rzeczy, jakie przytrafiają się w życiu to te, których nie zaplanowaliśmy.

Alfonso, mój chłopak, pochodzi z okolic Neapolu i od ośmiu lat mieszka w Polsce. Dzielnie czyta włoskie wpisy przed publikacją i poprawia moje błędy zanim ujrzą światło dzienne.

Razem tworzymy kawacaffè. Duet polsko-włoski i damsko-męski.

Czego nie znajdziesz na naszym blogu?
Nie znajdziesz tu narzekania na życie w Polsce. Na krótkie lato, szare kolory, kwaśną kawę i włoskie lokale, które “włoskie” są tylko z nazwy.

Co znajdziesz w zamian?
Piszemy o tym, jak pod polskim niebem tworzyć swoją „piccola Italia”.
O włoskich smakach, które odtwarzamy w domu.
O kawie, którą pachnie mieszkanie o poranku.
O muzyce, której słuchamy wieczorami.
O szukaniu włoskości w polskich miastach. Niedawno na blogu pojawił się nasz przewodnik po włoskim Krakowie. Z czasem dojdą kolejne.
O nauce języka. Polecamy strony z materiałami i podpowiadamy, jak się uczyć. Od początku roku nasze hasło przewodnie to „Nie przerywaj łańcucha!” Zgodnie z nim namawiamy Was do nauki metodą małych, ale systematycznych kroków i co miesiąc udostępniamy planer do nauki do pobrania.

Piszemy też o naszych włoskich podróżach.
Dużo uwagi poświęcamy Neapolowi. To specyficzne miasto, które wzbudza skrajne emocje. Dla Was rozbieramy je na kawałki tworząc przewodnik, który możecie zabrać ze sobą w podróż.

Poza blogiem znajdziesz nas też na Facebooku:
https://www.facebook.com/kawacaffeblog/
oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/kawacaffe/

Rozgość się.
Zapraszamy do wspólnej włoskiej podróży, koniecznie przy dobrej kawie :)

 

 

e-mail: kawa@kawacaffe.lh.pl

Wyrazam zgode na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez strone kawacaffe w celu otrzymania odpowiedzi