Nie przerywaj łańcucha. Planer do nauki włoskiego. Czerwiec 2017 | Non rompere la catena. Giugno 2017

Planer do nauki włoskiego na czerwiec jest już gotowy i czeka na Ciebie poniżej. Pamiętaj, nie przerywamy łańcucha:)

—JĘZYKOWO—

Powiedzieć, że maj zleciał mi szybko to jak nie powiedzieć nic.
Miesiąc podporządkowałam nauce i odliczam do środy, gdy wrócę do domu z egzaminu.
Nauka włoskiego zeszła na dalszy plan i ograniczyła się tylko do biernego słuchania radio i telewizji. Mimo to zaliczyłam też mały sukces- dołączyłam do włoskiej grupy dla blogerek “Progetto Blog” prowadzonej przez Agnieszkę z “Combinando blogging, marketing, progetti ed esperienze”.
Aga robi na swojej stronie kawał świetnej roboty, ma ogromną wiedzę i przekazuje ją po włosku. Podziwiam ją za to i chcę się od niej uczyć.

To dobry moment, by wspomnieć o wszystkich dziewczynach, które rozwijają polsko-włoską blogosferę pisząc dwujęzycznie:

Jeśli odkryjemy inne dwujęzyczne strony, na pewno damy Ci znać, a może Ty jakieś znasz? Koniecznie podziel się w komentarzu.

A jak wyglądał Twój maj?
Czy Twój włoski jest już gotowy na urlop w Italii?
Czego nowego się nauczyłeś?
Co nowego odkryłeś?

Czerwcowy planer do nauki włoskiego pobierzesz TUTAJ

Z powodu nauki w maju dość mocno zaniedbałam bloga. Moim postanowieniem na czerwiec jest więc nadrobienie zaległości. Codziennie zrobię coś związanego z naszą stroną po włosku: przeczytam wpis o blogowaniu u Agnieszki, przygotuję włoskie teksty na kawacaffè etc.

A jakie są Twoje plany?

—PAUSA CAFFÈ CZYLI O NAS PRYWATNIE—

W maju na blogu nie pojawiło się nic z tego, co zaplanowaliśmy wcześniej. Wygrała nauka.
W najbliższy wtorek usiądę w auli Europejskiego Urzędu Patentowego w Hadze i… no cóż, nie mam bladego pojęcia, czego się spodziewać:)
Wiem tylko, że Alfonso- za jego cierpliwość i wsparcie- należy się medal albo przynajmniej pyszna neapolitańska kolacja, którą przygotuję dla niego w czerwcu jako podziękowanie.

Swoją drogą, wiedzieliście, że Włochy znajdują się w pierwszej dziesiątce krajów z największą liczbą europejskich zgłoszeń patentowych? Kiedy kurz po egzaminie opadnie, podzielimy się z Wami najciekawszymi i najbardziej oryginalnymi włoskimi rozwiązaniami.

Może zabrzmi to dziwnie, ale cieszę się, że na blogu nic się nie pojawiło. To dla mnie dowód na to, że zmieniam się w kierunku, który mi odpowiada. Kiedyś, jako dyżurna perfekcjonistka, zarwałabym noce żeby zrealizować to, co sobie zaplanowałam. Na szczęście z wiekiem przybywa mi rozumu (mam nadzieję) i wiem, że nie da się zrobić wszystkiego.
Każdego dnia wybieram więc to, co w danym momencie jest dla mnie priorytetem.
I dobrze mi z tym.

Żeby mieć więcej czasu dla siebie, w maju zaczęłam wstawać wcześniej. Zainspirował mnie do tego wpis o Miracle Morning na blogu Worqshop.
Lubię zarywać noce, więc poranne wstawanie było nie lada wyzwaniem. Alfonso widząc moje wieczorne ziewanie skomentował moje wysiłki krótko: “Miracle morning- tragic evening.”
Szybko okazało się, że poranek to świetny czas na pisanie tekstów i pewnie tak zostanie.

Ponieważ w niedzielę pakuję się, a w poniedziałek lecę na egzamin, w przyszłym tygodniu na naszej Facebook’owej stronie nie pojawi się ani poniedziałkowa kawa, ani środowa historia jednej fotografii.
To znaczy- my ich nie opublikujemy, ale możecie zrobić to Wy:)
Od poniedziałku do środy oddajemy naszą stronę do Waszej dyspozycji.
Jeśli w poniedziałek chcecie zaprosić nas na wirtualną kawę, podzielić się zdjęciem ulubionej filiżanki etc. to śmiało, opublikujcie je na naszej stronie. Jeśli zobaczycie, że ktoś coś opublikował, polubcie, skomentujcie, pogadajcie ze sobą, jak dobrzy znajomi przy kawie.
We wtorek potrzymajcie za mnie kciuki przez moment;)
Co środę opowiadamy Wam historię jednej fotografii. Tym razem chętnie posłuchamy Waszych. Jakie zdjęcie wywołuje najlepsze wspomnienia? Co to za miejsce? Kim jest osoba z fotografii? Tak jak w poniedziałek- wrzućcie zdjęcie, polubcie lub skomentujcie wpisy innych osób.
Poznajcie się, pogadajcie ze sobą.

Co Wy na to?

I na koniec coś współczesnego do posłuchania:

Niezmiennie dziękujemy Ci za to, że z nami jesteś. Saluti,

 

 

Jeśli nasze wpisy łańcuchowe są dla Ciebie motywacją, odezwij się w komentarzu. To dla nas ważna wskazówka, że idziemy w dobrym kierunku. Jeśli chcesz zmobilizować znajomych do nauki włoskiego, podziel się planerem.
Jeśli chcesz pozostać na bieżąco, zerknij na nasz profil:
* na Facebooku lub
* na Instagramie

Caro lettore italiano,

Benvenuto nel nostro post della categoria “Non rompere la catena”.
Oggi consigliamo ai nostri lettori qualche blog bilingue scritto in polacco ed italiano, tutti gli indirizzi li trovi sopra. Se scrivi o pensi di scrivere un blog ti consigliamo particolarmente il sito Combinando dove trovi tante informazioni utili su blogging.

Sopra trovi anche la catena per il mese di giugno. Se vuoi creare un’abitudine puoi scaricare il pdf, scegliere il tuo obiettivo del mese e poi provare a realizzarlo ogni giorno:)

Ti auguriamo un buon mese.
A presto!