Nie przerywaj łańcucha. Planer do nauki włoskiego na lipiec 2017 | Non rompere la catena. Luglio 2017

Planer do nauki włoskiego na lipiec już czeka na Ciebie poniżej.
Zanim jednak przejdziemy do rozmowy o nim, pozwól, że zaczniemy od podziękowań.

 

Mamy za co dziękować, bo w tym tygodniu blogowy licznik przekroczył kolejny próg.
Jest nas ponad 1200!
Powoli, ale konsekwentnie rośnie tutaj grupa miłośników Włoch, języka włoskiego i tworzenia pod polskim niebem namiastki własnej „piccola Italia”. Podwójnie dziękujemy Ci za to, że jesteś z nami:)

—JĘZYKOWO—

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i nie za bardzo wiesz, o co chodzi z tym nieprzerywaniem łańcucha, zerknij na TEN wpis. Poniżej znajdziesz lipcowy planer do nauki. Wyznacz swój własny cel, który chcesz realizować codziennie i działaj próbując utworzyć jak najdłuższy łańcuch.
Tylko tyle i aż tyle.

Na początku czerwca obiecałam sobie, że każdego dnia zrobię po włosku coś związanego z naszym blogiem. Nie wyszło mi to codziennie, ale to, co się udało to kamień milowy, z którego jestem dumna. W końcu wyszłam z cienia i zaczęłam aktywnie udzielać się we włoskiej grupie dla blogerek Progetto Blog, a na naszej stronie pojawił się pierwszy tylko włoskojęzyczny wpis. Jeśli wierzyć komentarzom, niektóre z naszych lekcji wylądowały na niejednej włoskiej lodówce jako przypomnienie o tym, co w blogowaniu ważne.

Jak minął Twój czerwiec?
Jakie nowe słówko zapadło Ci w pamięć? Odkryłeś jakąś ciekawą włoską książkę, film lub muzykę idealną na letnie wieczory? Podziel się swoimi odkryciami.

Planer do nauki na lipiec pobierzesz TUTAJ

Moje zadanie na ten miesiąc pozostaje bez zmian- każdego dnia zrobię coś „włoskiego” na naszym blogu.
A jakie jest Twoje lipcowe postanowienie?

 

—PAUSA CAFFÈ CZYLI O NAS PRYWATNIE—

—ŚWIĘTUJEMY—

…drugie urodziny bloga. Sama nie mogę uwierzyć, że do tego punktu zaprowadził nas spontaniczny pomysł. Ja tylko chciałam nauczyć się pisać po włosku i potrzebowałam do tego motywacji!
Jeśli jesteś na początku swojej przygody z nauką, wyobraź ją sobie jak rozpakowywanie wielkiego urodzinowego prezentu. Jeszcze nie wiesz, co jest w środku, ale- mamma mia!- to na pewno będzie coś wyjątkowego.

W miesiącu naszych urodzin podsumowaliśmy lekcje, które odrobiliśmy dzięki blogowaniu oraz nieśmiało wkroczyliśmy do włoskiej blogosfery. Co nam z tego wyjdzie, czas pokaże:)

-PODRÓŻUJEMY-

…palcem po mapie planując wrześniowy urlop, a realnie po naszym mieście- Krakowie. Na Instagramie utworzyliśmy hasztag #italiawkrakowie gdzie dzielimy się włoskimi aktywnościami i miejscami, które na bieżąco odkrywamy. Masz swoje ulubione włoskie miejsca w Krakowie? Śmiało, oznacz je hasztagiem lub zaznacz nas na zdjęciu żebyśmy mogli się o nim dowiedzieć.

Czerwiec to też dwa wypady w ukochane Tatry. A że wszędzie przyciągam to, co włoskie to nawet w małej kapliczce na Polanie Chochołowskiej znalazłam taką oto prośbę. Przypadek? Nie sądzę.

-GOTUJEMY-

Ta informacja została potwierdzona już nie raz, nie dwa. Uwielbiamy jeść. W czerwcu na blogu mogliście przeczytać o tym, jak w domu przygotować kolację rodem z Neapolu. Od lipca na stronie będzie jeszcze bardziej słodko. Na tę okazję powstała nowa kategoria pasticceria kawacaffe, o której niedługo opowiemy więcej.

Macie swoje ulubione letnie dania kuchni włoskiej? Podzielcie się przepisem lub adresem bloga, który Was inspiruje lub który sami tworzycie. Chętnie przyjmiemy wszelkie inspiracje, a jeszcze chętniej je wypróbujemy.

-BLOGOWE ZAPOWIEDZI-

We wakacje nie robimy sobie przerwy od blogowania. Jest kilka tematów, które już Wam zapowiedzieliśmy i trzy naprawdę długie teksty, nad którymi musimy troszkę posiedzieć. Zależy nam na tym, żeby pojawiły się przed połową września. Później znikamy na urlop i dlatego chcemy zrobić w głowie miejsce na nowe pomysły. Wtedy sobie odpoczniemy i Wy od nas też ;)

Na blogu coraz częściej będą pojawiać się wpisy w jednej wersji językowej- osobno po polsku, osobno po włosku. Może kiedyś pójdzie za tym osobna wersja językowa strony, ale raczej nie jest to plan na ten rok. Póki co, poznajemy włoską blogosferę i chcemy dzielić się z Wami naszymi odkryciami polecając co jakiś czas ciekawych twórców. Jeśli jest jakiś temat, który interesowałby Was szczególnie, zostawcie cynk w komentarzu.

-SŁUCHAMY-

Jeśli lato to powrót tormentoni estivi czyli hitów, które od lat wracają do łask o tej porze roku, a do tego dwie aktualne nowości:

Saluti, a presto!

 

 

Jeśli nasze wpisy łańcuchowe są dla Ciebie motywacją, odezwij się w komentarzu. To dla nas ważna wskazówka, że idziemy w dobrym kierunku. Jeśli chcesz zmobilizować znajomych do nauki włoskiego, podziel się planerem.
Jeśli chcesz pozostać na bieżąco, zerknij na nasz profil:
* na Facebooku lub
* na Instagramie

Caro lettore italiano,

Benvenuto nel nostro post della categoria “Non rompere la catena”.
A giugno sul nostro blog abbiamo creato una categoria nuova „Solo in italiano”. Li trovi il nostro post in cui raccontiamo in 5 lezioni cosa ci ha dato il blogging. Speriamo che quest’idea ti piaccia.
Sopra trovi anche la catena per il mese di luglio. Se vuoi creare un’abitudine puoi scaricare il pdf, scegliere il tuo obiettivo del mese e poi provare a realizzarlo ogni giorno:)

Ti auguriamo un buon mese.
A presto!