Prezenty dla miłośników kawy

Lubię dawać prezenty i poważnie podchodzę do ich przygotowania. Wychodzę z założenia, że to, co daję świadczy o mnie i wcale nie chodzi o stan portfela. Moim prezentem pokazuję, że druga osoba jest dla mnie ważna. Że włożyłam trochę wysiłku, by upominek był osobisty, bym nie mogła go, tak po prostu, dać komukolwiek. Mój prezent świadczy w końcu o tym, że jestem uważna, bo małe i większe marzenia bywają wyrażane między wierszami, trzeba tylko słuchać.

Jeśli bliska ci osoba uwielbia kawę i nie wyobraża sobie bez niej dnia, dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na prezenty dla kawosza.

(Post zawiera moje subiektywne propozycje, nie jest sponsorowany przez żadną markę. Jeśli podaję tu nazwę konkretnego sklepu to znaczy, że sama kupiłam jego produkt i polecam, bo się sprawdził).

Co możemy podarować miłośnikowi kawy?

Coś, co umili rytuał kawowy

Kawiarka/ młynek do kawy

Jeśli znajomy kawosz:

– jest jednocześnie italofilem- zaskocz go kawiarką w barwach włoskiej flagi;

– jest miłośnikiem Neapolu- o mieście niech przypomina mu kawiarka neapolitańska. Ja swoją przywiozłam z Włoch, to jedna z najlepszych pamiątek, jakie mam. O innych prezentach dla miłośnika Neapolu przeczytasz TU;

– pija tylko kawę zbożową- na pewno ucieszy go informacja, że i taką zaparzy w specjalnej kawiarce;

A może po głowie chodzi ci wyznanie uczuć i pokazanie, że kawa najlepiej smakuje we dwoje? Na tę okazję też coś się znajdzie. Taka na przykład kawiarka w wersji bez filiżanek i z dwoma filiżankami, a do tego szablon do robienia wzorów na kawowej piance.

prezenty dla kawoszy

Do kawiarki możesz dołożyć młynek (ręczny lub elektryczny), paczkę kawy albo taki kawowy plakat do kuchni.

Kawa

Dobrą włoską kawę dostaniesz w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. U nas króluje Kimbo. Duże opakowania Kimbo bez problemu kupisz online.

Filiżanki do kawy

Filiżanek nigdy za wiele! Wybór form i wzorów jest tak duży, że ogranicza nas tylko wyobraźnia lub… portfel.

W domu używam filiżanki przywiezionej z Neapolu i tej zastawy od rodzimego Bolesławca. Ten sam komplet kupuję dla mammy Alfonso i, przy każdych odwiedzinach, dokładam jej kolejny element.

Jeśli twój miłośnik kawy jest jednocześnie italofilem, ucieszy go włoski futurystyczny design od Officina Alessi albo klasyczna filiżanka od Bialetti z porcelany lub szkła.

Coś dla ciała

Ubrania/ dodatki

Kawowe dodatki sprawdzą się u kawoholiczki, która na co dzień preferuje elegancję. Mnie zauroczył ten zegarek, który wskazuje, kiedy jest pora na kawę, a kiedy na wino.

Kosmetyki

Czy wiesz, że kawa świetnie sprawdza się w kosmetyce? 

Moje ulubione produkty to kawowy żel do kąpieli od Yves Rocher i obłędnie pachnące masło kawowe Mohani. Do tego jedyna w moim życiu forma cappuccino czyli peeling. 

Wrażenia

A może by tak podarować coś “dla ducha”? Może zamiast w rzeczy zainwestować we wspólne chwile? Raz kupiłam Alfonso zaproszenie do odwiedzenia lokalnej palarni kawy. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, bo spróbowaliśmy kaw przygotowanych metodami alternatywnymi, których w domu nie używamy.

Lektury dla kawoholika

Przeczytałam trzy “kawowe” książki, które mogę ci polecić:

  • Kawa. Sekrety baristy– znajdziesz tu porady, jak zrobić ciekawe rysunki na kawowej piance, instrukcje przyrządzania różnych rodzajów kawy oraz przepisy na kawowe ciasta i ciasteczka, na przykład na ciasto espresso;
  • Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie to z kolei coś dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o kawie, jej ocenianiu i różnych, też alternatywnych, sposobach parzenia;
  • Jeśli nie chcesz czytać o kawie tylko po prostu pić ją przy lekkiej książce, polecam Pierwszą kawę o poranku. Zwłaszcza przed wyjazdem do Rzymu, bo to tam toczy się jej akcja.

Ale przejdźmy do najważniejszego prezentu…

Czas

Może i brzmi to jak oklepany frazes, ale najlepszym prezentem dla bliskich jest nasz czas. Jeśli czujesz, że właśnie to chcesz podarować to:

  • zaproś bliską osobę do ulubionej kawiarni. Jeśli lubisz wychodzić na kawę i mieszkasz w Krakowie, Warszawie lub Trójmieście, poczytaj o aplikacji ze zniżkami KofiUp;
  • wybierz przepis na kawowe muffinki, podaruj przyjaciółce słoik z przepisem i suchymi składnikami i zaproponuj wspólne pieczenie;
  • zaproponuj siostrze lub przyjaciółce domowe, kawowe SPA przygotowując własne kosmetyki (przykładowe przepisy tu).

Najpiękniejsze prezenty, które pozostają w pamięci to nie te najdroższe, ale te, które sprawiają, że druga osoba poczuła się ważna. Czasem właśnie to, co nic nie kosztuje, jest tym, co ma największą wartość.

*

Masz swoje ulubione kawowe propozycje? Co dodałbyś do naszej listy?

 

 

Jeśli uważasz, że ten tekst przyda się Twoim znajomym, podaj go dalej.
 Chcesz pozostać na bieżąco? Zerknij na nasz profil:
* na Facebooku lub
* na Instagramie