“Listy do kawy” czyli newsletter o włoskich momentach

Jak często wracając z Italii, obiecujesz sobie, że ugotujesz danie, którego spróbowałeś lub wprowadzisz jakiś nowy zwyczaj do swojej codzienności, a potem wpadasz w pourlopowy kierat i nic z tego nie wychodzi? Brakuje ci czasu, pomysłu albo motywacji?

Jeśli chcesz wprowadzić więcej elementów “piccola Italia”, zapraszam cię do całorocznej zabawy we “włoskie momenty”.

Włoskie momenty to rzeczy, które postanawiasz zrobić w danym miesiącu, na przykład wypróbowanie sezonowego przepisu. Zapisujesz na liście, a potem realizujesz:)
To może być coś małego, coś o czym od dawna myślałeś, ale “nie było czasu”.
Nie chodzi o skalę działania, ale o to, by się tym cieszyć.

Chcę, by “włoskie momenty” mobilizowały nas do zrobienia czegoś ciut inaczej niż zwykle. Do poznawania włoskiej kuchni, kultury, zwyczajów i wprowadzania ich tam, gdzie jesteśmy. Bez narzekania na polską codzienność i wiecznego odliczania do kolejnego wyjazdu.

***

Na czym polega zabawa we “włoskie momenty”?
A już wyjaśniam:

  1. Raz w miesiącu (ostatni dzień starego lub pierwszy nowego) wysyłam ci List do kawy, a w nim dwa arkusze. Jeden to moje “włoskie momenty”- małe rzeczy, które chcę zrobić w danym miesiącu. Drugi, pusty arkusz dla ciebie. Możesz skorzystać z moich propozycji lub wpisać własne. Arkusz na luty podejrzysz tu;
  2. Za każdym razem, gdy zrobię coś z mojej listy, opublikuję na Instagramie zdjęcie z hasztagiem #włoskiemomenty, a na koniec miesiąca podsumuję je na Instastory. Ciebie też zachęcam do publikowania swoich zdjęć z # i oznaczania @kawacaffe żebym mogła je zobaczyć i udostępnić.
    Nie masz Instagrama, a podoba ci się ten pomysł? Możesz dzielić się z nami swoimi listami w wiadomości prywatnej;
  3. “Listy do kawy” z arkuszami na każdy miesiąc wyślę do osób zapisanych na newsletter. Zapiszesz się na niego poprzez formularz w panelu bocznym. Pamiętaj, by sprawdzać też inne zakładki typu spam lub oferty. Newslettery lubią się tam chować:)

***

To jak? Gotowy/a na całoroczną zabawę? 

Pamiętaj, że zawsze możesz odpisać na nasze wiadomości, podzielić się swoją listą lub opowiedzieć o włoskich marzeniach.
Ty też możesz pisać swoje “Listy do Kawy” :)

A presto! 

kawacaffe