„Listy do kawy” czyli newsletter o włoskich momentach

Ile razy, wracając z Italii, obiecywałeś sobie, że ugotujesz danie, którego tam spróbowałeś lub wprowadzisz jakiś zwyczaj do swojej codzienności, a potem nic z tego nie wyszło? Może zabrakło ci czasu lub motywacji, a może zwyczajnie o tym zapomniałeś.

Jeśli chcesz wprowadzić u siebie więcej elementów „piccola Italia”, zapraszam cię do całorocznej zabawy we #włoskiemomenty.

#włoskiemomenty to rzeczy, które postanawiasz zrobić w danym miesiącu. Może to być wypróbowanie nowego przepisu, przeczytanie włoskiej książki lub zobaczenie filmu. Zapisujesz swoje pomysły na liście, a potem je realizujesz.

To może być coś małego, coś o czym od dawna myślałeś, ale „nie było czasu”.
Nie chodzi o skalę działania, ale o to, by się tym cieszyć.

Chcę, by #włoskiemomenty mobilizowały nas do zrobienia czegoś ciut inaczej niż zwykle. Do poznawania włoskiej kuchni, kultury, zwyczajów i wprowadzania ich tam, gdzie jesteśmy. Bez narzekania na polską codzienność i wiecznego odliczania do kolejnego urlopu.

***

Na czym polega zabawa we #włoskiemomenty?

  1. Raz w miesiącu wyślę ci List do kawy, a w nim arkusz do uzupełnienia. Przykładowy plik podejrzysz tutaj;
  2. Gdy zrobię coś z mojej listy, opublikuję na naszym Instagramie zdjęcie z hasztagiem #włoskiemomenty, a na koniec miesiąca podsumuję je na Instastory. Ciebie też zachęcam do publikowania swoich zdjęć z # i oznaczania @kawacaffe żebym mogła je zobaczyć i udostępnić.
    Nie masz Instagrama, a podoba ci się ten pomysł? Możesz dzielić się ze mną swoimi listami w wiadomości prywatnej;
  3. „Listy do kawy” z arkuszami na każdy miesiąc wyślę do osób zapisanych na newsletter. Zapiszesz się na niego poprzez formularz w panelu bocznym. Pamiętaj, by sprawdzać też inne zakładki typu spam lub oferty. Newslettery lubią się tam chować:)

Ale to nie wszystko!

Zapisani na Listy do kawy co miesiąc dostaną ode mnie „Bucket list” związaną z jakimś włoskim miastem. „Bucket list” to inaczej lista rzeczy, które warto zrobić w danym mieście, zwłaszcza gdy dopiero je poznajesz. Zaczniemy oczywiście od Neapolu ;) Pierwszą listę 10 rzeczy „na start” podejrzysz tutaj. Kolejne, dla innych włoskich miast, będę wysyłać w newsletterze.

***

To jak? Gotowy na całoroczną zabawę? 

Pamiętaj, że zawsze możesz odpisać na moje wiadomości, podzielić się swoją listą lub opowiedzieć o włoskich marzeniach.
Ty też możesz pisać swoje „Listy do Kawy” :)

A presto! 

kawacaffe