Prezenty kawa
Kawa

Prezenty dla kawosza i miłośnika Italii

Lubię dawać prezenty i poważnie podchodzę do ich przygotowania. Wychodzę z założenia, że to, co daję świadczy o mnie i wcale nie chodzi o stan portfela. Moim prezentem pokazuję, że druga osoba jest dla mnie ważna. Że włożyłam trochę wysiłku, by upominek był osobisty, bym nie mogła go, tak po prostu, dać komukolwiek. Mój prezent świadczy w końcu o tym, że jestem uważna, bo małe i większe marzenia bywają wyrażane między wierszami, trzeba tylko słuchać.

Jeśli bliska ci osoba uwielbia kawę i nie wyobraża sobie bez niej dnia, dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na kawowy upominek.

(Post zawiera moje subiektywne propozycje, nie jest sponsorowany przez żadną markę. Jeśli podaję tu nazwę konkretnego sklepu to znaczy, że sama kupiłam jego produkt i polecam, bo się sprawdził).

Prezenty dla kawosza

Co możemy podarować miłośnikowi kawy?

  • Coś, co umili rytuał kawowy

Kawiarka/ młynek do kawy

Jeśli znajomy kawosz:

– jest jednocześnie italofilem- zaskocz go kawiarką w barwach włoskiej flagi;

– jest miłośnikiem Neapolu- o mieście niech przypomina mu kawiarka neapolitańska. Ja swoją przywiozłam z Włoch, to jedna z najlepszych pamiątek, jakie mam. O innych prezentach dla miłośnika Neapolu przeczytasz TU.

A może po głowie chodzi ci wyznanie uczuć i pokazanie, że kawa najlepiej smakuje we dwoje? Na tę okazję też się coś znajdzie. Taka na przykład kawiarka w wersji z dwoma włoskimi filiżankami.

prezenty dla kawoszy

Skoro o kawiarkach mowa, wiele z nich nie jest przystosowanych do działania na płycie indukcyjnej. Tu sprawdzi się adapter, którego sami używamy. Dzięki niemu nie musieliśmy kupować kawiarki na indukcję.

Kawa

Dobrą włoską kawę dostaniesz w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. U nas króluje Kimbo. Duże opakowania tej kawy bez problemu kupisz online, a do kompletu możesz dorzucić filiżankę Kimbo.

Filiżanki do kawy

Filiżanek nigdy za wiele! Wybór form i wzorów jest tak duży, że ogranicza nas tylko wyobraźnia lub… portfel. Ponieważ wśród italofilów powszechna jest sympatia dla marki Bialetti, sprawdzi się komplet bicchierini d’arte do espresso lub duży kubek ze słynnym ludzikiem.

  • Coś dla ciała

Domowe SPA

Czy wiesz, że kawa świetnie sprawdza się w kosmetyce? 
Moje ulubione produkty to kawowy żel do kąpieli od Yves Rocher i obłędnie pachnące masło kawowe Mohani

Do domowego SPA dorzuciłabym świecę o zapachu kawy albo zestaw do samodzielnego jej zrobienia

  • Wrażenia

A może by tak podarować coś “dla ducha” i zainwestować we wspólne chwile? Raz kupiłam Alfonso zaproszenie do odwiedzenia lokalnej palarni kawy. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, bo spróbowaliśmy kaw przygotowanych metodami alternatywnymi, których w domu nie używamy.

  • Lektury dla kawoholika

Przeczytałam dwie “kawowe” książki, które mogę ci polecić:

*

Masz swoje ulubione propozycje na prezenty dla kawosza? Co dodałbyś do tej listy?

 

 

Chcesz pozostać na bieżąco? Zerknij na nasz profil:
* na Facebooku lub
* na Instagramie