Chwalenie nie boli czyli Share Week 2018

Długo uczyłam się dawania i przyjmowania komplementów. To nie takie proste, serio. Wymaga wiary w siebie. Zrozumienia, że gdy powiem drugiej osobie coś dobrego to nic mi nie ubędzie. Że gdy komuś jest miło to jest to po ludzku fajne. I że gdy zatrzymam dobro dla siebie to nic nie zyskam. Nie stanę się od tego ładniejsza, mądrzejsza, bogatsza. To tak nie działa.

Dlatego dziś, z dużą przyjemnością, zostawiam wam wpis o blogerkach, które podziwiam i ich cechach, które mi imponują.

Wybrałam siedem dziewczyn, o których wspominam przy okazji akcji SHARE WEEK. Trzy z nich to moje odkrycia zeszłego roku, pozostałą czwórkę śledzę od lat i chcę im podziękować za masę dobra, wartościowych treści i inspiracji.

Na czym polega akcja SHARE WEEK Andrzeja Tucholskiego? W wielkim skrócie na polecaniu blogerów, których lubimy, cenimy i czytamy. To najbardziej pozytywny ranking w blogosferze, gdy punktujemy mocne strony i skupiamy się na tym, co dobre. Chyba nieprzypadkowo zbiega się z początkiem wiosny, gdy mamy ochotę zrzucić skorupę i zrobić coś fajnego dla siebie i innych.

Podzieliłam ten wpis na części (nominować mogę tylko trzy osoby):

  • nominacje Share Week;
  • TOP 3 blogów, które czytałam, gdy jeszcze nie marzyłam o mojej stronie i które śledzę od lat;
  • moje prywatne Grand Prix dla włoskiego bloga.

Nominacje SHARE WEEK czyli trzy dziewczyny- petardy:

1. RATUNKU, ITALIA!

Sabina byłaby świetnym reporterem. Wnikliwie obserwuje włoskie realia i komentuje je w sposób ciekawy i dynamiczny. To jedyny blog, na który zaglądam nawet jeśli temat mnie nie dotyczy, bo na przykład nie wiem, kto palił trawkę w reality show. Wiem za to, że Sabina opisze to celnie, a perypetie jej włoskiej rodziny, którymi dzieli się na Facebooku, to materiał na bestseller.

Cechy Sabiny, które cenię najbardziej to zmysł obserwacji i odwaga do podejmowania kontrowersyjnych tematów. Bo to, że Italia to nie kraina ociekająca samym mlekiem i miodem to chyba wiemy?

2. AGNES ON THE CLOUD 

Pod jednym z postów Agnieszki zostawiłam komentarz, że pięknie pisze o tym, co mam w głowie. Prawda jest taka, że większość jej wpisów mogłabym wziąć w cudzysłów i zacytować z dopiskiem “O to, to. Tak myślę”. Podejrzewam, że mamy podobne charaktery i chciałabym się o tym przekonać przy wspólnej kawie. Aga ma lekkie pióro, głębokie treści i dużo piękna w sobie. Chcę umieć tak dobrze pisać o codziennych sprawach.

Cecha Agi, którą cenię to talent do trafnego ubierania myśli w słowa.

3. CHYTRA SZTUKA

Z Martą mamy dużo wspólnego- miłość do włoskich podróży, do chodzenia po górach, na wiele spraw mamy podobne zdanie. Lubię śledzić jej Instagram, gdzie wrzuca dobrej jakości zdjęcia i udostępnia grafiki, w tym włoski planer (nie powinnam wam tego mówić, bo to strzał w kolano). Mam przeczucie, że gdy, dzięki SHARE WEEK, dowie się o niej więcej osób, to wyjdzie z tego jakiś ciekawy projekt graficzny. Tego jej życzę.

Martę cenię za dzielenie się swoimi talentami, ciekawy Instagram, dbanie o stronę graficzną bloga i piękne zdjęcia z podróży.

TOP 3 blogów, które śledzę od lat:

Po przeciwnej stronie szali są blogi, które czytałam zanim pomyślałam o stworzeniu własnej strony. Shareweek’owy post to dobra okazja, by podziękować dziewczynom za to, co tak dobrze robią od lat.

4. ITALIA POZA SZLAKIEM 

Magda jest dla mnie “mamą włoskiej blogosfery w Polsce”. Pewnie dlatego, że jej blog był pierwszym, który zaczęłam śledzić. Jeśli mam opisać jej działania jednym słowem to będzie to profesjonalizm. Na jej stronie jest wszystko- dobrej jakości zdjęcia, dużo konkretnej wiedzy i inspiracji, by w podróży zejść z utartych szlaków. Gdy ktoś ze znajomych pyta mnie o Włochy, a nie znam odpowiedzi, zawsze polecam stronę i grupę Magdy. To z jej postu dowiedziałam się, że gorgonzola nie zawiera laktozy, której nie toleruję. Zaraz po tym zrobiliśmy z Alfonso makaron z gorgonzolą i orzechami włoskimi. Nawet nie wiecie, jak się uśmiechałam do talerza:)

5. WŁOSKIELOVE 

Blog Natalii i jej grupa to prawdziwa instytucja dla tych, którzy uczą się włoskiego. Natalia prężnie rozwija swoją markę i wkłada dużo pracy w treści, które tworzy. Wiem to, bo kupiłam jej pierwszego ebooka i polecam go z czystym sumieniem.
Cechy, z którymi kojarzy mi się Włoskielove to dynamika i przekuwanie swoich pomysłów w konkretny, dobrej jakości produkt. 

6. PRIMO CAPPUCCINO 

Bloga Ani znam od początku, byłam chyba jedną z pierwszych czytelniczek. Ania pięknie pisze, dzieli się swoimi wartościami, lubi ludzi i stworzyła zgraną społeczność, w której każdy czuje się jak mile widziany gość.
Tworzenie przyjaznej atmosfery i autentyczne dzielenie się wartościami to cechy, które podziwiam u niej najbardziej.

Moje prywatne Grand Prix dla bloga po włosku:

7. COMBINANDO

Nie nominowałam Agnieszki do Share Week tylko dlatego, że to blog po włosku, ale ona wygrała już dla mnie wszelkie Grand Prix. Polscy czytelnicy kojarzą ją z bloga CiekawAosta, włoskie blogerki poznały ją jako autorkę strony o tajnikach blogowania. Cechy, które kojarzą mi się z Agą to siła i odwaga. Nie tylko do rozwijania swoich pasji poza granicami kraju.

Podziwiam Agnieszkę za determinację do walki o prawa rodzin, które wychowują ciężko chore dzieci, za powiedzenie światu o jej synku Hervé i głośne mówienie o tym, że system i państwo nie pomagają rodzinom, zwłaszcza kobietom, które muszą zostać w domu jako jedyni opiekunowie. Agnieszka działa w stowarzyszeniu La casa di sabbia. Więcej o nim i sposobach wsparcia poczytacie (po włosku i angielsku) tu: https://lacasadisabbia.org/come-sostenerci/ 

Cechy Agnieszki, które mi imponują to determinacja w walce o to, co ważne i godzenie życiowych ról poprzez wybieranie tego, co w danej chwili jest prawdziwym priorytetem.

***

Dziewczyny poświęcają swój czas, by się rozwijać, tworzyć i inspirować do życia z pasją. Dlatego proszę was, byście spędzili dziś choć chwilę na którymś z tych blogów. Nie wychodźcie stamtąd bez słowa, zostawcie komentarz. Czy jest coś, co szczególnie podziwiacie w tych dziewczynach? Powiedzcie im o tym. Dla was to chwila, dla nich to może być najlepszy punkt tego dnia.

Bierzesz udział w tegorocznej edycji SHARE WEEK? Wrzuć w komentarzu link do swojego tekstu. Chętnie poznam Twoje typy i odkryję nowe strony. Grazie!

Uściski,

kawacaffe

 

 

 

Chcesz pozostać na bieżąco? Zerknij na nasz profil:
* na Facebooku lub
* na Instagramie