Możesz więcej niż ci się wydaje. Share Week 2019

W tym tygodniu przez blogosferę przelała się fala dobra. Wszystko za sprawą konkursu Gala Twórców, w którym czytelnicy wspierali ulubionych blogerów. Wsparcie, które nam okazaliście przerosło nasze wyobrażenie. Nie mamy słów. Dziękujemy!

*

Dominika, której relację z Neapolu opublikowałam w marcu, była zaskoczona waszymi pozytywnymi reakcjami na jej post. Napisała mi:

“Wiesz co Kasia, nie spodziewałam się tyle dobra. Wiedziałam, że masz takich czytelników, którzy nie będą hejtować, ale nie spodziewałam się, że tak poruszy to ludzi do takich szczerych wypowiedzi. Dziękuję.”

Odpisałam, że gdyby nie czytelnicy, dawno już nie byłoby kawacaffè. Może nie wiecie, ale macie ogromny wpływ na nas, blogerów. Wasze polubienia, komentarze, wiadomości, głosy wsparcia i motywacji są dla nas bezcenne. Dla was czasem to tylko sekunda. Dla nas ta sekunda to powód, by usiąść i napisać kolejny tekst. Możecie więcej niż się wam wydaje.

*

To nie koniec dobra w blogosferze. Teraz czas, by blogerzy wsparli siebie nawzajem w ramach akcji Share Week 2019.

Po raz pierwszy wzięliśmy w niej udział rok temu. Nie wiem, czy taka sytuacja miała już miejsce w Share Week, ale ja po raz drugi chcę nominować te same blogi. Towarzyszyły mi przez cały ostatni rok i mam potrzebę, by znowu powiedzieć im, że są dla mnie ważne.

Nominacje SHARE WEEK czyli trzy dziewczyny, którym chcę podziękować:

1. PRZYSTANEK ITALIA

Z bloga Sabiny dowiaduję się o tym, co zajmuje włoskie społeczeństwo. Uważnie obserwuje ona  realia Italii, a potem komentuje to celnie i odważnie. Za tę odwagę cenię ją najbardziej. W świecie poprawności politycznej, gdzie coraz częściej rozmywamy swoje opinie lub z nich rezygnujemy, Sabina pokazuje, że danie sobie prawa do (kulturalnego i z szacunkiem) wyrażania swojego zdania jest ważniejsze niż uciekający fani. 

Cecha Sabiny, którą niezmiennie cenię to odwaga do podejmowania ważnych i trudnych tematów. 

2. AGNES ON THE CLOUD 

Agnieszka towarzyszy mi przez cały rok nie tylko poprzez bloga, ale też przepiękną książkę, którą napisała. Tekstów Agi nie wypada czytać szybko. Trzeba je sobie dawkować, zatrzymać się co kilka zdań, zastanowić nad ich znaczeniem. Każdy jej post to okazja do zwolnienia tempa, zrobienia sobie dobrej kawy i delektowania się chwilą.

Cecha Agi, którą cenię to cudowna umiejętność zachwycenia się codziennością.

View this post on Instagram

Na mojej liście #włoskiemomenty lutego zapisałam przeczytanie książki o tematyce slowlife. Wybrałam tę napisaną przez moją ulubioną blogerkę @agnesonthecloud Agnieszkę możecie kojarzyć z moich zeszłorocznych nominacji w Share Week. Napisałam wtedy, że ma absolutnie piękny styl i że cudownie ubiera w słowa to, co myślę, a czego sama nie umiem tak trafnie opisać. Podobnie jest z tą książką. Nie umiem wybrać najlepszego fragmentu. Musiałabym zakreślić pół książki. Polecam z całego ❤ jeśli czujecie, że esencjonalne życie w zgodzie z wartościami to coś, za czym tęsknicie @wydawnictwo_pascal_books #slowlifestyle #slowlife #czytam #coczytam #polecam #książka #kochamczytac #czytambolubie

A post shared by Kasia i Alfonso (@kawacaffe) on

3. CHYTRA SZTUKA

Mam wrażenie, że wiele nas łączy. Czytam posty Marty i oczami wyobraźni widzę mądrą, dojrzałą dziewczynę. Jej Instagram- zdjęcia, stories- to dla mnie nieustanna inspiracja i motywacja do rozwoju. Bardzo cenię jej dbałość o treści. Doceniam czas, który poświęca na ich przygotowanie, bym ja, jako czytelnik, czuła się dopieszczona.

Martę cenię za dbanie o estetykę, ciekawy Instagram i dojrzały przekaz.

***

Pamiętajcie, że- jako czytelnicy- macie na nas większy wpływ niż się wam wydaje. Wasze wsparcie ma znaczenie. Wasze reakcje robią różnicę. Dlatego proszę was, byście zerknęli na blogi dziewczyn. Nie wychodźcie stamtąd bez słowa, zostawcie komentarz. Czy jest coś, co szczególnie się wam spodobało? Powiedzcie im o tym. Dla was to chwila, dla nich to może być najlepszy punkt tego dnia.

Uściski,

kawacaffe

 

 

 

Chcesz pozostać na bieżąco? Zerknij na nasz profil:
* na Facebooku lub
* na Instagramie