Przewodnik po Neapolu
NEAPOL NA START,  Przewodnik po Neapolu

“Neapol na start” – przewodnik dla tych, którzy jadą tam pierwszy raz

Przez ostatnie siedem miesięcy na blogu nie pojawiały się nowe teksty. W końcu mogę napisać dlaczego – w tym czasie tworzyłam własny przewodnik po Neapolu. Dziś mogę pochwalić się efektami pracy, bo “Neapol na start, czyli co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w mieście” jest już w sprzedaży!

Jeśli wybierasz się do Neapolu pierwszy raz, ten przewodnik jest dla Ciebie. “Neapol na start” to 175 stron konkretnych informacji o tym:

  • na co zwrócić uwagę podczas szukania noclegu;
  • jak poruszać się komunikacją miejską + mapa sieci komunikacyjnej Neapolu;
  • co zjeść w Neapolu – jakich typowych dań spróbować i gdzie;
  • jakie miejsca zwiedzić “na start” (muzea, kościoły, punkty widokowe, podziemia, parki, plaże);
  • co typowego kupić na pamiątkę oraz
  • gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę za miasto.

Dodatkowo, w przewodniku piszę nieco o kulturze i religijności, o przesądach, mieszkańcach Neapolu i podróżowaniu solo.
Wszystkie miejsca wymienione w przewodniku oznaczyłam na mapie, do której link znajdziesz w środku. Na mapie oznaczyłam też dwie – proponowane przeze mnie – trasy spacerowe, które już “na start” pokażą ci różnorodność tego miasta.

Wierzę, że podróż nie zaczyna się od wyjścia z domu, ale dużo wcześniej. By umilić Ci etap planowania, w ostatnim rozdziale e-booka znajdziesz link do playlisty Spotify (prawie 7 godzin neapolitańskiej muzyki) oraz trzy przepisy kulinarne na: panini napoletani, ragù napoletano oraz zeppole al forno.

*

Włożyłam w ten projekt dużo serca. Jeśli uważasz, że warto podzielić się tą informacją z innymi, będzie mi bardzo miło :).

“Neapol na start” kupisz na stronie Estante. Tu zobaczysz również spis treści i pobierzesz darmowy fragment. 

Przewodnik po Neapolu

Życzę Ci, by Neapol Cię zafascynował. Byś znalazł/a tam to, czego szukasz. Kto wie, może wtedy hasztag #NeapolNaStart nabierze dla Ciebie innego znaczenia i będzie początkiem nowej, niekończącej się przygody? 

Kasia